Welcome, visitor! [ Register | Login

İzmir masaj salonu Her İhtiyacı İçin Bir Uygulayıcı

Genel 25 Mart 2017

 • İzmir masaj salonu Her İhtiyacı İçin Bir Uygulayıcı

 

Bristol Massage Therapy, istisnai uygulayıcıları masaj tutkusuyla bir araya getirerek her müşteriye sürekli olarak yüksek bir kişisel masaj bakımı standardı elde etmesini sağlar. Bu, her randevunuzdan sonra size bakmak için masaj terapistinizi seçebileceğiniz anlamına gelir. Masaj terapisi için mükemmeliyet merkezi geliştirmek, önemli bir bileşen anlamına gelir – size en iyi masaj terapistlerini davet ederek mükemmel masaj yapmanızı sağlar.

 

İzmir masaj salonu  Victoria, mükemmel bir masaj terapistidir, kolay ve sübjektif bir yaklaşımla vücudun refahı ve genel sağlığı için çok yararlı bulduk. Geçmişte fizyoterapi ve masaj terapisi ile hayal kırıklığı yaşayan deneyimlerimden sonra sahip olduğum uzun süredir devam eden fiziksel sorunları tedavi etmekte anlayışlı ve yardımcı olan biriyle tanışmak iyidir.

 

İzmir masaj salonu  Victoria, mükemmel bir masaj terapistidir, kolay ve sübjektif bir yaklaşımla vücudun refahı ve genel sağlığı için çok yararlı bulduk. Geçmişte fizyoterapi ve masaj terapisi ile hayal kırıklığı yaşayan deneyimlerimden sonra sahip olduğum uzun süredir devam eden fiziksel sorunları tedavi etmekte anlayışlı ve yardımcı olan biriyle tanışmak iyidir.

– JW, Dijital Video ve Müzik Sanatçısı

BENİM HAKKIMDA

 

İzmir masaj salonu  Hepimiz kendimizde ve hayatımızda harika olma potansiyeline sahibiz, ancak çoğumuz potansiyelimize kadar yaşamak ya da o kadar çok sebeple bu kadar iyi olabileceğimizi düşünmüyoruz. Bunun doğru olduğunu biliyorum, çünkü uzun yıllar boyunca ne kadar mutsuz olduğumu veya sağlıksız olduğumu bilmiyordum.

 

20’li yaşlarımda aşırı kilolu, vücudumu ihlal ederek, kötü geri, PMT, şiddetli dönem ağrıları, gastroenterit ve irritabl bağırsak sendromu vardı; bu arada alabildiğim en iyi kariyer olduğunu düşünmüş şirket masası mesleğine bağlıydım. . Mutsuz olduğumu biliyordum, ama yansımamda tükendi ve perişan oldu. Birden fazla ani bayılma beni hayatıma bakmaya başlamıştı ve çok yabancı bir şeyler yapmaya zorladı: kendime bakıyorum.

 

Proaktif olmaya karar verdim, bir destek ağı geliştirdim ve yeni öz bakım rejimin bir parçası olarak düzenli masaj almaya başladım. Vücudumla temasa geçerek bedenimi ve kalbimi dinleyebildim. Geriye bakmadığım daha fazla değişiklik, hayat değişikliği yapmam gerektiğini fark ettim.

 

İzmir masaj salonu  Yaşamayacağınız ve tutkunuzu hissettiğinizde birinin küçük bir kısmı ölür. Yaşa. Hisset. ~ Stephan Covey

Bu alıntıyı çok seviyorum – Bristol Masaj Terapisi’ni geliştirmek için tekrar eğitim almak ve masaj terapisti olmak için çok uğraştım ve çok çalıştı, ayrıcalıklı davrandım ki tutkulu olduğum ve tutkularla dolu bir hayatım olduğunu söyleyebilirim. . Masaj yapmıyorken veya iş üzerinde çalışmadığım zaman, motosikletlerime binen diğer tutkularımdan birini izliyor olabilirim!

 

Dokunuşunuz çok iyileşiyor ve bedenime bu kadar hassas tepki verme şeklinizi sevdim – kasları rahatlatmaya teşvik ediyorum … ve bedenime rahatladığımda beden, zihin ve ruhta kendimi rahat hissettiğimi hatırlamam için bana yardım ettim. Masaj tutkusu ve sevdiğim şey, bir kişiyi ayarlamanıza – ihtiyaç duydukları şeylere

 

İzmir masaj salonu  NİTELİKLER

 

Holistik Masaj Diploması – Masaj Eğitim Enstitüsü (MTI) Seviye 4 Bristol College of Massage & Bodywork (BCMB) aracılığıyla Diploma

Masaj ve Gebelik Diploması – Fiziksel ve Doğal Terapistler Birliği (APNT) İyi Ana ile

Ayrıca kişisel antrenman hizmetleri sunmamasına rağmen, nitelikli bir Kişisel Antrenörüm ve doğum öncesi eğitim sonrası eğitimler alıyorum.

SÜRDÜRÜLÜ MESLEKİ GELİŞİM

 

İzmir masaj salonu  Becerilerimi ve deneyimimi genişletmek için konferanslara ve atölyelere düzenli olarak katılıyorum ve bana ve müşterilerime daha fazla ilgi veya yarar sağlayabilecek diğer üstyapı disiplinlerini araştırmaya çalışıyorum. Bunlardan bazıları dahil edilmiştir:

 

Gelişmiş Çalıştaylar ve Seminerler

Travmanın Ötesinde ve Travmanın Etkisinin Tedavisi

Boyun Bırakma

Kanserli insanlar için masaj

Derin Masaj: Lauterstein Metodu – hem DM1 hem de DM2’yi tamamladım

Tanıtım Çalıştayları

Telafi ve Spor Masaj İlkeleri – tanıtım

Hint Baş Masajı – Giriş

Gokhale Yöntemi

Genel gövde işleri

Sıfır Dengeleme – Core ZB 1 & 2

Anatomi Trenleri 1

Reiki – Birinci Dereceden

Ayrıca, birkaç pratisyen (birkaç öğretmen dahil) ile aylık masaj denetim oturumlarına katılıyorum ve 2013 yılından bu yana yıllık MTI InTouch Konferansına katıldım.

 

Masaj Eğitim Enstitüsünün (MTI) üyesi ve CNHC (Tamamlayıcı ve Doğal Sağlık Sektörü Konseyi) Kayıtlı Masaj Terapisti ve ZBA İngiltere – Sıfır Dengeleme Birliği’miz.

Victoria çok çalışkan bir meslektaşım ve hizmetini olağanüstü buluyorum. Spor masaj terapisini hem yurtiçinde hem yurtdışında birkaç yıldır gördüm ve Victoria’nın ilgi, beceri ve tecrübeye hiçbir şeyden önemsemediğini gördüm.

– DH, Mühendis ve Eski Devlet Bisiklet Yarışmacısı

ME YAZARLI MAKALELER

Derin Masaj – Yumuşak Doku İçin Sıfır Dengeleme

Derin Masaj – Yumuşak Doku İçin Sıfır Dengeleme

Bu makale, Birleşik Krallık’ta Sıfır Dengeleme Birliğinin yayın organı Donkey Press’te yayınlandı. ZB’nin ne olduğu hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen İngiltere’nin ZBA web sitesini ziyaret edin.

 

Masaj dünyasında birçok varyasyon var ve vücut formunun daha büyük bir şekli olan bir olay. Bunlardan biri, sıfır dengeleme (veya ZB) olarak bilinen bir karoser biçiminden geliştirilmiş olan Deep Massage’dir.

1 Aralık 2016

Masajda Terapötik İlişki

Masajda Terapötik İlişki

Bir masaj terapisti ve müşterileri arasındaki ilişkinin doğası, bu terapötik ilişki, çok yönlü bir şey ve potansiyele sahip olma veya çok değerli olma potansiyeline sahiptir. En azından benim fikrimce. Bence bir bölüm bunu her zaman kabul etmiş ve buna saygı duyuyordu, ancak son bir yılda, müşterilerimle olan ilişkilerden hem pratisyen hem de bir kişi olarak ne kadar öğrendiğimi, büyüdüğümü ve geliştiğini anlamaya başladım.

17 Kasım 2016

Ben Huysuzum, Masajımı İptal Edelim mi?

Ben Huysuzum, Masajımı İptal Edelim mi?

Biliyorum, gerçekten sabırsızlıkla bekliyordun, yoksa geciktin ve o akşam randevuyu favori uygulayıcıyla güvence altına almak için erken ayrıldın, ancak çok iyi hissetmiyorsan randevuyu iptal etmek en iyisi olabilir mi? Düşüneceğiniz birkaç şey var …

3 Kasım 2016

Sprain vs. Strain – Farkı Nedir?

Sprain Vs Strain – Farkı Nedir?

Herhangi bir yaralanmanın etrafında, özellikle de iyileşmeyi beklemekte olan belirli bir kandırıcı faktör var. Bunun ne kadar süreceğini nasıl bileceksin? Yaptığınız şeyleri anlamak, kurtarma yolunu yönetmenize yardımcı olacaktır.

6 Ekim 2016

Derin Derin Masaj

Ağustos 2016’da, ikinci kez harika bir 4 Günlük CPD kursu üstlenmek için geri döndüm. Eski arkadaşlarımla yeniden bağlantı kurmamı, birçok yenisini yapmamı sağladı, ancak en önemlisi, felsefesi masajı derinden etkileyen bir rehberin öğretim ve etkenlerine tekrar kavuşmamı sağladı.

8 Eylül 2016

Yazdıklarımdan daha fazla bilgi için, İpuçları ve Makaleler bölümünde bulabilirsiniz.

 

DERİN TEMİZ MASAJ – YUMUŞAK DOKU İÇİN ZERO DENGELEMESİ

 

Musings

Unutmayın, bu yazı yakınlarda İngiltere’de Sıfır Dengeleyici Birlik için yayın olan Donkey Press’te yayınlanmıştır. ZB’nin ne olduğu hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen İngiltere’nin ZBA web sitesini ziyaret edin.

 

‘ZB’ (sıfır dengeleme) terimini ilk duyduğum zamanı hatırlıyorum. Masaj terapisti olarak mezun oldum ve ilk gözetim oturumuma katılıyordum. Her nasılsa konuşma Sıfır Dengeleme, yarım aylar ve destek noktalarına dönüştü – ilginçti ama yine de bir yıl boyunca kurtarıldığım için, bir süre ZB’nin tüm düşüncelerini bir kenara koydum. Yine de çektiğiniz herhangi bir şey gibi, arka plan alanıma dönmeden çok önce değildi.

 

Bir masaj terapisti olarak (ve kişisel eğitmen olarak), insanlardan ve bedenlerden bir hayranlığım var, düzenli olarak ihtiyaç duyulduklarından daha fazla CPD saati ve çok sayıda şaşırtıcı (ve o kadar da harika olmayan) karoseri alıyorum. Ama ayak yarım ayı deneyimleme fırsatım olduğunda … ZB’yi biliyordum (yine ne oldu ?!) farklıydı. Yıl sonundan önce Sarah Stewart-Brown ve John Hamwee ile ZB Core I’ımı tamamladım.

 

Daha sonra ZB hakkında çılgınca hatırlıyorum, yalnızca küçük tereddütüm, sopa saçmalıklarını özlüyor gibiydi! Seçtiğim kariyerim göz önüne alındığında, yumuşak dokularım için derin bir sevgi ve saygı duyuyorum: Kasların, tendonların, bağların, fasciaamın ve içimde hareket eden tanımlanamayan çalılığın tüm zor çalışma katmanları, büyüyen, onaran ve bizi ileriye götüren tüm katmanlarım. Bu yüzden durakladım, ancak Mehter Mühendisi ve Sarah Stewart-Brown’la birlikte bu sefer ZB Core II’yi tamamlamak için 18 aydan kısa sürede geri çekildi.

 

Yine enerji, saygı ve eşeğin konseptinin esnasında yalın çalışma – uygulayıcının ‘do-er’ ya da müşteri ‘alıcı’ olmadığı, bu bağlantıya hayran kaldım, bunun yerine pratisyen Kolaylaştırıcı, müvekkilin bedenini, enerjisini çağırıyor ve isterse başka bir yolun tadını çıkarmayı istiyor. Bu, derin doku masajları için elde ettiğim çok sayıda taleple çok farklıydı.

 

Birkaç gün içinde, Ağustos 2015’te Bristol’da bir kurs için bir broşür aldım – Derin Masaj: Lauterstein Metodu. David Lauterstein’ı hiç duymamıştım, fakat bir teklif çıkmıştı:

 

Dokulara sinir sisteminin rahatlamasına ve enerjisinin akmasına neden olacak şekilde dokunursanız, optimum terapötik yararı elde edersiniz. ‘Derin’ baskıyla ilgili değil; Bu, en iyi şekilde rahatlık, yerinden çıkma ve kader yanıtlayan bireysel dokunmatik arayüzü yetiştirmekle ilgilidir. ~ DL

 

SATILDI! Felsefesini gerçekten sevip sevmediğimi görmek için kitabının bir kopyasını (Derin Masaj Kitabı: Üstyapıdaki Yapıyı ve Enerjiyi Birleştirmek) emretti ve yazısının lirik, şiirsel ve tanıdık hissettiren referanslarla dağılmış olduğunu gördüm. Önsözü okurken nedenini anladım:

 

1986’da Zero Balancing’in kurucusu olan Dr. Fritz Smith’le çalışmaya başladım. Sıfır Dengeleme uygulamak ve öğretmek yoluyla, pratikte ve öğretim sırasında, aynı anda yapı ve enerjiyle bağlantı kurmanın kesin yolunu nasıl ileteceğim konusunda bir dil ve yüksek bir farkındalık elde ettim. Lauterstein, D (2011), p vi

 

Davut’un öğretimi, yöntemi ve ahlakı için temel bir kavram, temas, hareket, nefes, zarif dikeylik, kalp, anlama ve simyanın yedi yelpazesinden oluşur. Kendimi üstyapı sevgisi, müşteriye saygı ve açıklık ve gerçek merak tutumu paylaşan uygulayıcılarla dolu bir sınıfa derinlemesine hipnotik bir şekilde giriyorum. Masaj dünyasında şaşırtıcı derecede ferahlatıcı olan şey, enerji ve yapı kombinasyonu olup, biraz hippi bir sunumun kurnazlığı olmaksızın. Bunun yerine öğretim mantığa odaklanır. Örneğin, müşterinin sinir sisteminin rahatlama yeteneği üzerindeki rolü derin bir saygı ile öğretilir ve uygulayıcıları bu işin gerektirdiği ortaklığı tanımaya teşvik eder. Gerçekten de, David’in öğretimi boyunca defalarca kullandığı ifadelerden biri, Deep Massage’ın müşterilerimize “içten rahatla” rahatlamasını sağladığını açıklayan bu kavramı güzelce pekiştiriyor.

 

David’in geçmişi, deneyimi ve öğretimi, masaj, Sıfır Dengeleme, Rolfing ve Kranio-Sacral Terapinin kökenindedir. Geçen sene elbette ki bu işin veya eğitimin güzelliği beni bunaltıyormuş gibi hissetmekten şaşırmamalıydı. Öğretisi, kalbinden gelir; bu, yumuşak, eğlenceli ve ilgi çekici olmasını, anatomi bilgisinin önemini vurgulamayı, ancak bu anlayışı zorlamadan ziyade damla damlamaya teşvik ederek kalbinden gelir. Kelimeleri, tırnak işaretleri ve müzikle yaptığı lirik yolu, her günün başında rehberli meditasyonlara eşlik eden gitarın ve kurs boyunca çeşitli aralıklarla oynatılmasına yansır.

 

Clive Taylor ve Zanna Heighton’ın yardımcı olduğu David’in öğretisi, sanki eve gelmiş gibi hissettiğim böyle bir öğrenim ve rahatlık cenneti oluşturuyor veya oynuyormuşum havuzun akış aşağısına çekilmişti ve belki de biraz çamurlaşmıştı. Tazelenebilirim. Bazıları ile konuşurken, hepsi de benzer duyguları dile getirdi. Bu da, keşfetmek, eğlenmek, öğrenmek, dinlenmek ve yeni bir deneyim kazanmak için güvenlik sağlamıştır … Gerçekten de, ilk ders sırasında katılımcılar arasında bir aile duygusu yarattığımız görülmektedir. Sıfır Dengeleyiciler, Akupunkturcular, Şiropraktörler, Masaj Terapistleri – aniden işimizin modu bu eserin güzelliğine dönüştü. Her nasılsa, dersin öğretimi, David’in vücut çalışması ile ilgili felsefesini bünyesinde barındırıyor; çünkü bu onun hayat hakkındaki felsefesidir … bilgim ve öğrenimime destek oluyor, uygulamanımı, deneyimlerimi ve kendi varlığımı kendi tercihleri ​​doğrultusunda yeniden düzenlemelerini sağlıyordu. İçten rahatlamayı başardım, böylece daha kolay ve deneyimlerimi öğrenebilirdim.

 

Tereddüt etmeden bu Ağustos ayında DM II’yi tamamlamak için kayıt oldum ve yaşamak zorunda olduğum hissi ile hazırlık aşamasında ne yapmak istediğimi biliyordum. İki çalışma gözden geçirme günü düzenledim ve bir çift takas yaptım, ancak çoğunlukla kafamın içine girdim, böylece anlayışım rahatlayıp parmaklarımın içine sızdırabilirdi. Fritz Smith’in İç Köprüler ve John Hamwee’nin sıfır dengeleme ve Enerji Tıbbı da dahil olmak üzere birçok kitap okudum, böylece daha sonra David’in kitabına dönerek Sıfır Dengeleme öğretileri ile olan gelişmeleri ve gelişmeleri bulmaktan şaşırmadım.

 

İyileşme, terapist Lauterstein, D (2011) p 43 yardımıyla müşteri tarafından yapılır.

 

Katıldığım ilk ve ikinci kez hem işime, hem de kalbime bir sevinç duydum. Masaja bayılıyorum, ancak bu şekilde çalışma beni ilk romantizm fırtınasına geri döndürmeme izin veriyor, böylece bu güzel çalışmayı sanki kendimle derin bir ilişki içinde olan 5 yıllık bir tarihten sonra ‘buluşma’ hissine kapılıyorum. İlk el ilanı üzerine yapılan teklifte de belirtildiği gibi, dersin çoğu, müşterinin sinir sistemi ile çalışmaya odaklanır; Bu derin, nedeni yansıtan bir terim değil, daha çok etkidir. İnanamam, Zero Balancing’in güzelliğini ve karmaşık basitliğini yansıtan Deep Massage için bir incelik ve şiir var.

 

“Güvenliğe sahip birine dokunduğunuzda, güvenin ve saygı duyarak o kişinin temel temeline erişin” ~ DL

 

Sıfır Dengeleme, sırtüstü müşteri ile yapılır ve giydirilir. Derin Masaj, istemci soyunmuş ve çoğunlukla eğilimli ve yatar pozisyonda yapılır, ancak diğer seçenekler DM II ve DM III’te mevcuttur. Yani evet, bazı büyük farklar var. Ancak giyim, giydirme ve dönme konularını ele geçirdiğinizde gerçekten DM’nin yumuşak doku için bir ZB formunda olduğuna inanıyorum. David, bu yıl kursumuzda söylediği gibi, “saf derin doku masajı, müşterinin serbest bırakabileceği ve kendi eşyalarını bırakmasına iman etmediği için müşterilerimize güvenmeliyiz” Ve onların yanına oturun. Onlara eşlik edin. ”

 

David, gelecek yıl Clive Taylor ve Zanna Heighton’ın yardımıyla Ağustos ayında Bristol’a geri döndüğünde DM III için ismimi koyacağım. Clive liderliğindeki müdahale ayları için birkaç gözden geçirme gününü organize etmeye yardımcı oldum; daha önce DM’i bir veya daha fazla tamamladıysanız, ben de taahhütte bulunmadığım zamanlarda bile dokunmanın 7 boyutlarını işime eklemeyi severim. Bir müşteri ile Derin Masaj protokol oturumu. En önemlisi, müşterilerim, meslektaşlarım, arkadaşlarım ve rehberlerimden öğrendiklerimi, Derin Masaj ve Sıfır Dengeleme’nin kalbinde olanı ne kadar hassaslaştıracağımıza vaat ederim: bilinçli dokunma.

 

… eğitim deneyimi, öğrenmeyi daha fazla sürdürmektir; Daha gerçekler, daha fazla kavram, daha fazla teknik. Fakat bir sanat ve beceri olan bir şeyle, uzmanlık daha fazla öğrenmekle değil, temellerini daha iyi kullanmayı öğrenmekle ilgilidir. Bir usta marangoz, nitelikli bir çırak olarak aynı ahşap işleme tekniklerini kullanıyor ancak ürettiği mobilyalar, tanımlanamayacak şekilde, doğru görünecek, kullanması daha iyi hissedilecek ve daha da uzun sürecek … Sıfır Dengeleme, bir sanat ve bir yetenektir ve usta Acemi ne yapar, yalnızca farklı bir iş kalitesiyle sonuçlanır ve sonuçlar daha derin ve uzun sürer. Hamwee, J (1999) s 121 ve 122

 

Referanslar:

 

Lauterstein, D (2011) Derin Masaj Kitabı: Üstyapıdaki yapı ve enerjiyi nasıl birleştirirsiniz?

Hamwee, J (1999) sıfır dengelemesi: kemiğin enerjisine dokunmak

Tagged: Victoria

No Tags

56 total views, 2 today

  

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

 • izmir lezbiyen escort bayanlar, izmir ucuz lezbiyen modeller

  by on 30 Mart 2017 - 0 Comments

  Lezbiyen bir eskort ajansı içinde Dışarı çıkmaktan korkan kadınlar için lezbiyen eskortlar, kendilerini keşfetme şansını özel olarak keşfedebilirler   İzmir lezbiyen escort modeller ile ilgili fotoğraflara ve kişisel bilgilere göz atabileceğiniz en popüler eskort bayan arama sitesi.   escort izmir bayanlar Son zamanlarda yapılan bir araştırmaya göre artan sayıda kadın ‘şehvetli deneyimler’ için para ödüyor […]

 • İzmir Aliağa escort bayan arama sitesi

  by on 24 Nisan 2017 - 0 Comments

  İzmir Aliağa escort bayan arama sitesi: % 100 gerçek profillerin paylaşıldığı en kaliteli İzmir Aliağa escort bayan bulma sayfası sayesinde arayışlarınıza en uygun hizmetleri sunabilecek yerli ve yabancı birbirinden güzel escort modeller ile ilgili bilgilere ulaşabileceğiniz gibi en iyi şekilde hizmet alabileceksiniz.   Selamlar, ismim Zehra. Yaşım 24, üniversiteli escort bayan olarak gün içerisinde en […]

 • Escort nedir?

  by on 30 Mart 2017 - 0 Comments

  İzmirmasajsalonu.org – izmir escort nedir?   İzmir Escort Bayanlar Bir araştırmaya göre, hizmetlerini tanıttan eskortların üçte birinden fazlası artık kadınlar için cinsel ilişki kuran erkekler. Ve Birmingham ve Lancaster üniversiteleri tarafından yapılan çalışma, müşterileri arayan gigoloların sayısı 2010’da 5.246’dan 15.732’ye fırladı. Araştırmacılar, şaşırtıcı bir keşif yapmak için 27,000 online listeye girdiler. Ve gigoloların yüzde 36’sı […]

 • İzmir Tesettürlü escort bayan ilanları

  by on 8 Nisan 2017 - 0 Comments

  sitesi ücretsiz bayan ilanlarına ulaşabileceğiniz en önemli site olarak günün her saati kaliteli hizmet almanız sağlanıyor.   % 100 kaliteli hizmet seçeneklerinin sağlandığı sitemiz içerisinde bayanlara dair aradığınızı bulabileceğiniz, bulamadığınızı site içerisinde arama yapabileceğiniz şekilde sizlere birçok alternatif hizmet seçenekleri sunuluyor.   İzmirli beyefendilerin gediklisi olduğu İzmir tesettürlü bayan arkadaş arama sitesi.   Sizlerle keyifli […]

 • İzmir Escort Bayan

  by on 1 Nisan 2017 - 0 Comments

  İzmir escort bayan ilanları sitesi içerisinde birbirinden kaliteli eskort model bilgilerine ulaşabilirsiniz. İZMİRMASAJSALONU.ORG İzmir Eskort-Fahişe Çoğu kişi eskort ve fahişe aynı olduğunu düşünüyor. Bazı anlamda aynı olduğu söylenebilir, ancak bir eskortun eğlence amacı için çok olduğu düşünülmektedir. Bir fahişeye sadece cinsel istekleri yerine getirmek için yaklaşılır. Bununla birlikte, bir eskort oldukça farklıdır. Bir eskort, eğlence […]