Welcome, visitor! [ Register | Login

Refleksoloji ve masaj terapisi

Genel 17 Mart 2017

İzmir Refleksoloji ve masaj terapisi

 

İzmir Refleksoloji ve masaj terapisi, kronik bir hastalıkla birlikte yaşamanın eşlik edebileceği bazı yan etkileri hafifletmek için miyeloproliferatif neoplazm (MPN) olan bazı hastalar tarafından kullanılan iki tamamlayıcı terapidir; Ağrı, yorgunluk, düşük hava durumu, stres, dolaşım sorunları vb.

 

İzmir Masaj terapisi

Yüzyıllardır kullanılan bu, hastayı rahatlatmak için vücudun yumuşak dokularını yoğrulurken, dokunarak, basarak veya okşarken gerektiren bir tedavi yöntemidir.

 

İzmir Masaj teknikleri, yumuşak / nazikten aktif ve tempolu ve derin doku masajı, spor masajı, aromaterapi masajı, İsveççe ve Shiatsu gibi farklı türleri kapsar.

 

Genel olarak MPN hastaları için masaj terapisi ruh halini yükseltebilir ve insanlar için kendilerinin stres, kaygı, ağrı ve hatta baş ağrısı ile baş edebileceklerini hissetmelerine yardımcı olur.

 

İzmir Masajın, bir hastalık olarak MPN’lerin sonucunu değiştirmesine yardımcı olacağına dair bilimsel bir kanıt bulunmamakla birlikte, MPN’lerin bazı yan etkilerini veya semptomlarını azaltmak için tamamlayıcı bir şekilde kullanılabilir.

 

 • İzmir konak masaj salonu Masaj terapisi ancak tıbbi bakım ekibinizle istişarede bulunulduktan sonra yapılmalıdır ve kalp rahatsızlığınız varsa, artrite bağlı, çok zayıf, çok düşük veya yüksek kan sayımı veya ilaç nedeniyle hassas cilde sahipseniz özel dikkat gösterilmelidir.

 

Bazı kanser merkezleri ve hastaneler, bakımının bir parçası olarak masaj terapisi tedavileri sunabilir, bu sizin hemşirenize veya doktorunuza belirli koşullar için bir seçenek veya uygun olup olmadığını sorunuz. Eğer mevcut değilse ve özel oturumları araştırmak istiyorsanız, saygın bir terapist bulmanız için zaman ayırdığınızdan emin olun. Sigortalı olduklarını ve nitelikli olduklarını ve pratikte kayıtlı olduklarını kontrol edin. Farklı organizasyonlar arasında Masaj Terapisi Genel Konseyi veya Tamamlayıcı ve Doğal Sağlık Konseyi (CNHC) bulunur.

 

 • İzmir konak masaj salonu Refleksoloji

Refleksoloji, ellerin veya ayaklarin farkli alanlarina basin veya masaj uygulayan bir terapidir; Genellikle ayaklar. Mısırlılar tarafından kullanıldığını düşünen bu yüzyıllarca eski terapi, vücudun sağ ve sol kısımlarının sol ve sağ aya ait olduğu fikrine dayanıyor. Terapist ayak veya elleri belirli bir vücut bölümünde doğal şifanın serbest bırakılmasını teşvik edecek şekilde basmaya veya masaj yapmaya ve genel sağlık durumunu değerlendirmenin bir yolunu arar.

 

Bir MPN hastasının ağrı ile ilgili ek yardıma ihtiyacı olduğunda, stres azaltarak veya düşük ruh hali / depresyonu hafifletmek için refleksoloji düşünülebilir. İzmir konak masaj salonu Refleksolojinin bazı hastalar tarafından görülebilecek sindirim problemleri, artritik ağrı, hormonal dengesizliklerde değişiklikler ve sinirsel karıncalanma ve uyuşukluk (periferik nöropati) miktarını azaltacağı da bazı insanlar tarafından düşünüldü.

 

İzmir konak masaj salonu  Şu anda, MPN’li hastalarda refleksolojiyi kanıtlayan hiçbir bilimsel kanıt bulunmadığını, ancak genel olarak kanser hastalarının genel popülasyonunda popüler bir tamamlayıcı tedavi olduğuna dikkat edin.

 

Refleksoloji düşünülüyorsa, MPN hastaları her zaman kendi tıbbi ekibiyle görüşmelidir, çünkü bir hastanın başka tıbbi sorunları varsa uygun değildir. Örneğin şeker hastalığı, bacak damarlarındaki iltihaplanma veya kan pıhtıları, gut, tiroid problemleri veya çok yüksek veya düşük trombosit kan sayımı, bunların çoğu MPN hastalarında oldukça muhtemeldir. Tamamlayıcı tedaviye başlamadan önce daima refleksoloji uzmanına MPN’nizi bildirin.

 

İzmir konak masaj salonu Masaj terapisinde olduğu gibi, bazı kanser merkezleri ve hastaneler, tedavilerinin bir parçası olarak refleksoloji tedavileri sunabilir, bu sizin hemşirenize veya doktorunuza, belirli koşullar için bir seçenek veya uygun olup olmadığını sorunuz. Mevcut değilse ve özel oturumları araştırmak istiyorsanız, saygın bir refleksoloji uzmanı bulmak için zaman ayırdığınızdan emin olun. Bir refleksologun bir derneğe ait olduğunu veya belirli bir eğitime sahip olmasını gerektiren hiçbir kanun bulunmamakla birlikte çoğu refleksoloji forumunun bir parçası olan Tamamlayıcı ve Doğal Sağlık Konseyi (CNHC) üyesi bir organizasyonda kayıt olur.

 

Alternatif sağlık: bir uzman refleksoloji masajının faydalarını açıklıyor

İzmir Buca Şirinyer Refleksoloji Rosanna Bickerton, refleksolojinin ağrı ve endişe rahatlığı sağlayabileceği üzerine artı ayaklarını nasıl okuduğu üzerine

 

 • İzmir Buca Şirinyer  Refleksoloji uzmanı Rosanna Bickerton, “Müşterilerden bazıları neredeyse 20 yıldır geliyor … Önce kendilerini daha iyi hissediyorlar, daha sonra iyi hissediyorlar, o zaman da iyi durumda kalıyorlar” diye ekliyor refleksolog Rosanna Bickerton. “Yeni bir müşteri bana bu kadar soğuk hissetmediklerini söyleyecek. Yıl daha ilk kez, daha fazla enerjiye sahip olduklarını söyledi. Refleksoloji kesinlikle nasıl yapılacağını bilmesek dahi vücuda yardımcı oluyor “dedi.

53 yaşındaki büyüleyici Bickerton’la yaptığı bir oturumda fark ettiğiniz şey, en düşünülmüş beyni enfes kapatma işlemine götürebilmesidir. “Anksiyete durumu en çok gördüğüm şey. Bu da tüm enerjinin başında olduğu anlamına gelir, bu nedenle vücudun geri kalanında yeterli enerji yoktur. İşim parasempatik sinir sistemini tetikliyor, kaygı azaltıyor, savaş ya da uçuş tepkisini durduruyor ve vücudun iyileşmesine izin veriyor “dedi.

İzmir Buca Şirinyer Masaj Salonu Refleksolojinin amacı, “homeostazı yaratmaktır, yani vücuttaki organların hepsi birlikte ve en iyi şekilde çalışmaktadır”.

Bickerton Pekin’de efsanevi Profesör Hang, Çin Refleksoloji Derneği eski başkanıyla eğitim verdi. Sağlık sorularının, günlük oturumlarla 10 günde hedeflenmesi önerildi. “Londra’da hayır demektir,” dedi ve “sonuçların dikkat çekici olabileceğini” belirtti.

Ayda 16 gün PMS ile yaşayan bir müşteriyi hatırlıyor – 10 günlük tedaviden sonra iki kişiye düşürüldü. Dedi, Bickerton en çok altı hafta boyunca haftada bir kez insan görür. Ayrıca, müşterilerin evde kendi konularında çalışabilmeleri için DIY puanları öğretir; Çin’de yaygın bir yaklaşım.

Tedavi kararları

Tedaviye başlama veya değişme duygusal bir deneyim olabilir. Bu ipuçları hematologunuzla ve ekibinizle bir ilaç başlatma veya tedavi planınızı değiştirme hakkında konuştuğunuzda size yardımcı olabilir.

 

Endişelerini düşünün

İlk kez tedaviye başlıyorsanız, şu konularda endişelerinizi çekebilirsiniz:

 

 • İzmir Buca Şirinyer masaj salonu Vücuduna neler oluyor

Neden şimdi tedaviye ihtiyacınız var

Potansiyel yan etkiler neler olabilir?

İlaç tedavisinin uzun vadeli riskleri ne olabilir?

Başka seçenekler var mı

 

Bunların hepsi geçerli ve makul endişeler.

 

Duygularını anlayın

Tıbbi bakım ekibiniz endişelerinizi dinlemiyor veya kendilerine yönelik yeterli yol bulamıyorsa, sinirli veya öfkeli hissedebilirsiniz. Tedavi masrafları ve tedavi seçeneklerinin yararları hakkında merak edebilirsiniz veya tedavinin sizi hastalığın kendisinden daha kötü hissettirip azaltmayacağını kendinize sorabilirsiniz; eğer öyleyse, ilacı almaya değer midir?

 

İzmir Buca Şirinyer masaj salonu Engeller ve zorlukları düşünün

İlaç enjeksiyon yoluyla verilmek zorundaysa, iğnelerle baş etmek zordur. Bu, etkili bir tedavi bulmak için çalışırken fazladan zorluklar yaratır.

 

Ödevini yap

İzmir Çeşme Masaj Salonu Belli MPN’niz hakkında mümkün olduğunca fazla bilgi edinin. Hematolojistinizin önerdiği tedavileri okuyun. Bu, uyuşturucuların artı ve eksilerini, muhtemel alternatifleri ve yaşanabilecek herhangi bir yan etkiyi hafifletecek yolları öğrenmenize yardımcı olacaktır. Uzman hasta olmanız ve hematologunuza veya tıbbi ekibinize bilgi getirmeniz gerekebilir. Araştırmanızı yaptığınıza karar verirseniz seçeneklerinizi hematologunuzla tartışmaya daha iyi hazırlanacaksınız. Tartışmanız için not alın ve araştırma kağıtlarını yazdırın.

 

 • Risklerinizi anlayın

İzmir Çeşme Masaj Salonu Potansiyel olarak üstlendiğiniz risklerin farkında olun ve bunu karar verirken göz önünde bulundurun. İlaç almakla ilişkili risklerin olduğu gibi, ilaç almama ile ilgili riskler olduğunu düşünüyor musunuz? Hematologunuz, tedavi seçeneklerini değerlendirirken bu riskleri dengelemek için sizinle birlikte çalışır. Pulmoner emboli, inme, kalp krizi veya vücudun herhangi bir yerindeki kanamalar gibi ciddi komplikasyonlardan muzdarip olsanız, ilaç almak, acı çekme olasılığınızı daha da zorlaştırabilir ve muhtemelen hayatı tehdit eden pıhtıları azaltmak için zorunludur. Unutmayın, genellikle, antikoagülan veya antitrombosit ajan yanı sıra MPN’nizi kontrol etmek için ilaç kullanmanız gerekecektir. Genel sağlığınızı da anlamak çok önemlidir. Diyabetiniz varsa, kalp rahatsızlığı varsa, fazla kiloluysanız veya yüksek kolesterolden muzdaripseniz, MPN’den riskler artabilir. Hepsinden önemlisi, bakım ekibinizle birlikte karar verirken bilgilendirilmeniz önemlidir.

 

Genel sağlığınıza dikkat edin

Hematolojistiniz hangi tedaviyi öneriyorsa kullanın, kendinize iyi bakmanız önemlidir. Sağlıklı ve son derece besleyici bir diyet kullanın. Sağlıklı bir kilo verin ve nazikçe düzenli olarak egzersiz yaptığınızdan emin olun. Alkol ve sigara içmekten kaçının. Sulu kalması için bol su içirin.

 

 • İzmir Çeşme Masaj Salonu Kişisel durumunu düşünün

Düşük riskli MPN’ye sahip olan ve genel olarak sağlıklı olan bazı kişiler, hidroksikarbamid, interfeon veya anagrelid gibi sitoredüktif ilaçlar almak yerine, aspirin tedavisini, bazı vakalarda flebotomi ile birlikte alma seçeneğine sahiptir. Bu yol, MPN’li bazı insanlar için uygun olabilir, ancak durumunuza özel tavsiyeler için hematologunuza danışabilirsiniz. Hematologlar sitoredüktif terapiyi ne zaman önerdikleri konusunda farklılık gösterebilirler. Bazı hematologlar dengede, düşük riskli MPN’lerle sağlıklı insanlar için sitoredüktif tedaviye karşı bu ilaçların neden olduğu uzun vadeli riskleri önlemek için daha güvenli olduğuna inanıyorlar.

 

İzmir Çeşme Masaj Salonu İkinci görüş alın

Tedavi seçenekleri, yan etkiler, yorgunluk ve çözülmesi zor diğer sorunlarla sinirli olmanız durumunda, tedaviniz hakkında ikinci bir görüş almak bazen çok yardımcı olabilir. MPN bakımıyla ilgili uzmanlığa sahip bir hematologla konuşarak yararlanabilir ve bakış açınızı dinlemeye veya hatta yerel ekibinizde farklı bir kişi görmeye açıktır.

 

Hematolog ve bakım ekibini bilgilendirin

İzmir Çeşme Masaj Salonu Herhangi bir sebepten dolayı MPN ilaç almayı bırakırsanız, hematologunuz kararınızı biliyor ve seçiminizi kabul etmese de emin olunuz. Yaptığınız kararı, ilaç almayı bırakmadan önce doktorunuza haber vererek ekibinize bakmanızı öneririz.

 

İzmir Göztepe Masaj Salonu Bu web sitesinde yer alan hiçbir şeyin tıbbi teşhis veya tedavi için mesleki tavsiye niteliği taşımadığını lütfen unutmayın. Herhangi bir yeni tedaviye başlamadan önce daima doktorunuzun veya diğer kalifiye sağlık kuruluşunuzun tavsiyelerinde bulunmanız veya tıbbi bir durumla ilgili sorularınızda onlara danışmalısınız.

Doktorunuzla konuşma

 

Hematologunuz ve ekibinizle etkili bir iletişim kurulması, iyi geçinmenin anahtarıdır. Hematolog veya diğer doktorlarla konuşurken bilginin daha sorunsuz akmasını sağlamak için adımlar atabilirsiniz.

 

 • İzmir Göztepe Masaj Salonu Denemek için iletişim yaklaşımları

Soruların bir listesini alın. Doktorunuza en çok ne endişe duyduğunu sorabilir ve şeylerin sormasını unutmazsınız.

 

Semptomları dürüstçe tartışın. Endişelerinizi doktorunuzla açıkça paylaşın. Durumunuzu doktorunuza anlamanıza yardımcı olmak için tanımlayıcı terimler kullanın.

 

İzmir Göztepe Masaj Salonu Hedeflerini bilin. İzmir Karşıyaka Masaj Salonu Hekiminizden hedef kan hücre düzeylerinizi ve genel sağlık hedeflerinizi tanımlamalarını isteyin. Örneğin, doktorunuzdan hedef platelet seviyelerinizi ve hedef tansiyonunuzu ve kolesterol seviyenizi açıklamalarını isteyin.

 

Anlayışınızı iki kere kontrol edin. Anladığınız şeyi kendi kelimelerinizi kullanarak doktorunuza tekrarlayın. Bu hatırlamanıza yardımcı olur ve yanlış anlamaları temizler.

 

Onlardan yavaşlamalarını isteyin. Doktorunuzdan konuşmasını yavaşlatın ve acele etmenizin gerekmediğini hissedin. Puanlarınızı yazıp, cevapları sindirebildiğini hissetmek sizin için önemlidir.

 

İzmir Göztepe Masaj Salonu Bir çizim isteyin. İzmir Karşıyaka Masaj Salonu Doktorunuzdan bir resim çizmesini veya konuştuğu konseptin bir illüstrasyonunu çizmesini isteyin.

 

Duygularını ifade et. Duyguların hakkında dürüst ol. Şaşkın, bunalmış, utanmış veya korkmuş hissediyor musunuz? Duygularınızı ifade etmek için “I” mesajı kullanmayı deneyin: “Ben hissediyorum … Ben anlıyorum … düşünmek için daha fazla zamana ihtiyacım var”.

 

Birisini yanınıza almayı düşünün. Bir aile üyesi veya arkadaşı, özellikle kendinizi iyi hissetmiyorsanız, bilgileri anlamanıza ve talimatları hatırlamanıza yardımcı olabilir. Zor kararlar vermeye çalışıyorsanız bu özellikle önemlidir.

 

İzmir Göztepe Masaj Salonu Bir özet isteyin. Doktorunuzdan ana noktaları tekrarlamalarını ve / veya eve götürmeleri için size yazılı talimatlar vermelerini söyleyin. Durumunuzu anlamanıza yardımcı olacak birçok iyi kaynak var.

 

İnternet ve kütüphaneleri kontrol edin. İzmir Karşıyaka Masaj Salonu Üst doktorlar tarafından verilen meşru tıp kağıtları ve tedavi yöntemleri üzerine yapılan en son araştırma, genellikle birkaç tık uzaklıktadır. Kitabevleri veya kütüphanelerdeki sağlık bölümlerini ziyaret edin, bu çok bilgilendirici olabilir.

 

İzmir Karşıyaka Masaj Salonu Durumunuzla ilgili ikinci veya üçüncü görüş isteyin. Bazen farklı danışmanlar veya aynı hastanedeki ekip üyeleri farklı teşhislere varabilir ve alternatif tedavi planları önerebilir. En rahat olduğunuz doktor tarafından tedavi etme hakkı vardır.

 

İzmir Karşıyaka Masaj Salonu Bütün tavsiyeleri objektif olarak dinleyin ve neyi içerdiğini anlayın. Vücudunuzda ne gibi bir etki yaratacak?

 

En önemlisi sizin için uygun olanları seçiniz.

No Tags

72 total views, 3 today

  

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

 • izmir lezbiyen escort bayanlar, izmir ucuz lezbiyen modeller

  by on 30 Mart 2017 - 0 Comments

  Lezbiyen bir eskort ajansı içinde Dışarı çıkmaktan korkan kadınlar için lezbiyen eskortlar, kendilerini keşfetme şansını özel olarak keşfedebilirler   İzmir lezbiyen escort modeller ile ilgili fotoğraflara ve kişisel bilgilere göz atabileceğiniz en popüler eskort bayan arama sitesi.   escort izmir bayanlar Son zamanlarda yapılan bir araştırmaya göre artan sayıda kadın ‘şehvetli deneyimler’ için para ödüyor […]

 • İzmir Aliağa escort bayan arama sitesi

  by on 24 Nisan 2017 - 0 Comments

  İzmir Aliağa escort bayan arama sitesi: % 100 gerçek profillerin paylaşıldığı en kaliteli İzmir Aliağa escort bayan bulma sayfası sayesinde arayışlarınıza en uygun hizmetleri sunabilecek yerli ve yabancı birbirinden güzel escort modeller ile ilgili bilgilere ulaşabileceğiniz gibi en iyi şekilde hizmet alabileceksiniz.   Selamlar, ismim Zehra. Yaşım 24, üniversiteli escort bayan olarak gün içerisinde en […]

 • Escort nedir?

  by on 30 Mart 2017 - 0 Comments

  İzmirmasajsalonu.org – izmir escort nedir?   İzmir Escort Bayanlar Bir araştırmaya göre, hizmetlerini tanıttan eskortların üçte birinden fazlası artık kadınlar için cinsel ilişki kuran erkekler. Ve Birmingham ve Lancaster üniversiteleri tarafından yapılan çalışma, müşterileri arayan gigoloların sayısı 2010’da 5.246’dan 15.732’ye fırladı. Araştırmacılar, şaşırtıcı bir keşif yapmak için 27,000 online listeye girdiler. Ve gigoloların yüzde 36’sı […]

 • İzmir Tesettürlü escort bayan ilanları

  by on 8 Nisan 2017 - 0 Comments

  sitesi ücretsiz bayan ilanlarına ulaşabileceğiniz en önemli site olarak günün her saati kaliteli hizmet almanız sağlanıyor.   % 100 kaliteli hizmet seçeneklerinin sağlandığı sitemiz içerisinde bayanlara dair aradığınızı bulabileceğiniz, bulamadığınızı site içerisinde arama yapabileceğiniz şekilde sizlere birçok alternatif hizmet seçenekleri sunuluyor.   İzmirli beyefendilerin gediklisi olduğu İzmir tesettürlü bayan arkadaş arama sitesi.   Sizlerle keyifli […]

 • İzmir Escort Bayan

  by on 1 Nisan 2017 - 0 Comments

  İzmir escort bayan ilanları sitesi içerisinde birbirinden kaliteli eskort model bilgilerine ulaşabilirsiniz. İZMİRMASAJSALONU.ORG İzmir Eskort-Fahişe Çoğu kişi eskort ve fahişe aynı olduğunu düşünüyor. Bazı anlamda aynı olduğu söylenebilir, ancak bir eskortun eğlence amacı için çok olduğu düşünülmektedir. Bir fahişeye sadece cinsel istekleri yerine getirmek için yaklaşılır. Bununla birlikte, bir eskort oldukça farklıdır. Bir eskort, eğlence […]